Windows 7 optimizācija

Autors: purva bridējs

Šajā rakstā pastāstīšu, kā optimizēt Windows 7 operētājsistēmu ātrākam darbam. Vislabāk to darīt uz svaigi instalētas sistēmas, bet ja nē, tad no sākuma pārliecinies, ka nav vīrusu – noskenē datoru ar CureIt. Tad nu sāksim…

1) Vizuālo efektu atslēgšana

Ar labo peles pogu uzklikšķini uz Dators un izvēlies Rekvizīti, tad labajā sānā uzspied uz Sistēmas papildiestatījumi. Izvēlies cilni Papildu un tad ailē Veiktspēja spied uz Iestatījumi.

Šeit vari pats eksperimentēt un atķeksēt to, kas tev ir nepieciešams, bet lai iegūtu vislabāko izskata/veiktspējas attiecību, iesaku izmantot tikai trīs:
• Logiem un pogām lietot vizuālos stilus
• Nogludināt ekrāna fontu apmales
• Rādīt sīktēlus ikonu vietā

2) Izslēdz neizmantotos Windows 7 līdzekļus

Ieej Vadības panelī un spied Noņemt programmas instalāciju, tad kreisajā sānā spied Ieslēgt vai izslēgt sistēmas Windows līdzekļus.

Ir daudzas funkcijas, ko ikdienā neizmantojam, tāpēc labi ir tās atslēgt. Piemēram, kad tu pēdējo reizi lietoji “Internet Explorer” vai “Media Center”?
P.S. Pie šī paša punkta piebildīšu, ka izslēdzot “Windows sīkrīku platformu”, iegūsi vēl pāris sekundes startēšanas laikā.

3) Nomaini enerģijas plānu uz “Augsta veiktspēja”

Atver Vadības paneli, tad uzpied uz Aparatūra un skaņa, tad uz Enerģijas opcijas. Varētu būt, ka plāns ir paslēpts, tāpēc uzspied uz Rādīt papildus plānus.

Ja vēlies, tad uzspied Mainīt plāna iestatījumus un sakonfigurē tā, kā tev pašam patīk. Kad lieto portatīvo datoru no baterijas, plānu būtu vēlams nomainīt uz Sabalansēts, lai paildzinātu baterijas darbības laiku.

4) Izslēdz Windows Search servisu

Ar labo peles pogu uzklikšķini uz Dators, tad spied Pārvaldīt, tad Krātuve un lietojumprogrammas, bet tad uz Services. Atrodi servisu Windows Search, ar labo peles pogu uzklikšķini uz tā, spied uz Rekvizīti, un pie Startup type izvēlies Disabled.

Protams, ir arī citi atslēdzami servisi, par kuriem pastāstīšu nākamajā punktā, bet kāpēc es šim servisam veltīju atsevišķu punktu? Meklēšanas indeksācijas serviss indeksē tavus failus, lai tos meklējot varētu ātri atrast, kas ir noderīgi, ja tu meklētāju izmanto regulāri. Tiem, kas meklē reti, tas ir pilnīgi nevajadzīgi, bet ideksējot tiek izmantoti palieli sistēmas resursi. Lai palielinātu veiktspēju, viennozīmīgi iesaku šo servisu atslēgt.

5) Servisu optimizācija

• Adaptive brightness – var droši atslēgt, ja tavam monitoram nav gaismas sensors.
• Bluetooth support service – ja tavam datoram nav bluetooth, vari droši atslēgt.
• BitLocker drive encryption service – ja nelieto BitLocker lai šifrētu failus, vari atslēgt.
• Darbvirsmas loga pārvaldnieka sesijas pārvaldnieks – vajadzīgs priekš Aero, vari atslēgt, ja Aero neizmanto.
• Distributed Link Tracking Client – uztur saites starp NTFS failu sistēmas failiem datorā vai tīklā. Var droši atslēgt, jo mājās pārsvarā neizmanto.
• Encrypting File System – vari droši atslegt, ja neizmanto failu kriptēšanu.
• Internet connection sharing – ja izmanto rūteri, vari atslēgt.
• IP Helper – ja neizmanto IPv6, noteikti atslēdz.
• Parental Control – atlieka no Vistas laikiem, droši var atslēgt.
• Remote Access Connection Manager – ja tev nav dial-up interneta pieslēgums un neizmanto VPN, droši atslēdz. Tā kā no šī servisa ir atkarīgs Remote Access Auto Connection Manager, atslēdz arī to.
• Remote Registry – noteikti jāatslēdz drošības dēļ.
• Tablet PC Input-service – ja tu neizmanto planšetdatoru, tad droši atslēdz.
• Windows Defender – ja tev ir antivīruss vai esi pārliecināts, ka vīrusus nedabūsi, vari atslēgt.

6) Lieko start up programmu atslēgšana

Meklētājā ieraksti msconfig, atver to, uzspied uz Startup cilnes un izķeksē programmas, kurām nav nepieciešams ieslēgties kopā ar datoru.

7) Antivīruss

Ja esi pārliecināts, ka vīrusus nedabūsi, tad antivīrusu var nelietot(piemēram, kā to daru es), bet ja neesi, tad noteikti to vajag uzstādīt. Daudzi datori tiek pārdoti ar jau ieinstalētu antivīrusu, piemēram, Norton vai McAfee – šie antivīrusi ir ļoti lēni, tāpēc iesaku tos nomainīt. Daudzi “torrentu lielveikalā” ir iegādājušies “NOD32” vai kādu citu antivīrusu – arī šos iesaku nomainīt, jo ir tik pat labas bezmaksas alternatīvas. Jāatcerās, ka bezmaksas antivīrusus bez pirkšanas drīkst lietot tikai personiskām vajadzībām, firmām tie ir jāpērk. Pirmkārt, izdzēs savu iepriekšējo antivīrusu(Vadības panelis -> Noņemt programmas instalāciju), jo divi antivīrusi savā starpā konfliktēs un palēlinās datoru. Pēc tam lejupielādē jauno antivīrusu un to uzinstalē(rekomendēju Avira vai Avast).
http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus
http://www.avast.com/en-eu/free-antivirus-download

8) Regulāra profilakse

Vislabākā programma priekš regulāras profilakses ir CCleaner. Ar CCleaner var iztīrīt pagaidu failus un citas drazas, kas aizņem vietu un laika gaitā var sākt bremzēt datoru. Palaižot programmu, pirmajā logā ir iespējams veikt vispārēju datora tīrīšanu – jānospiež poga Palaist tīrītāju un aptuveni minūtes laikā dators būs tīrs no sistēmas drazām.
Otra noderīgā lieta ir reģistra tīrītājs. Laika gaitā reģistrā mēdz sakrāties daudz nevajadzīgas informācijas, tādējādi palēlinot datoru. No sākuma nospiežam Meklēt problēmas un kad tās atrastas – Salabot problēmas. Pats programmu lietoju aptuveni piecus gadus un nekad nav izdzēsts tas, ko nevajag.
http://www.filehippo.com/download_ccleaner

Ko vēl var darīt profilatiski:
• Izdzēst programmas, ko neizmanto(atceries – jo vairāk programmu, jo lēnāks dators)
• Defragmentēt cieto disku(Windows 7 to pats reizi nedēļā izdarīs)
• Instalēt sistēmas atjauninājumus

 

Avots: http://www.notepad.lv/raksti/13958/windows-7-optimizacija/?sid=5dec1b629a28a1eb440ca1a86c99924e

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s